DN1 Value Centre Balotești

Operator amanet și schimb valutar

Candidatul Ideal

Experiența într-un post similar - bancă, casă amanet sau schimb valutar (constituie un avantaj dar nu este obligatorie);

Cunoștințe operare PC;

Atenție la detalii, seriozitate;

Atitudine profesională ireproșabilă;

Capacitate deosebită de relaționare și comunicare;

Orientare către client;

Descrierea postului:

Verificare, evaluare și recepție obiecte aduse spre amanetare;

Întocmirea, prelungirea și lichidarea contractelor de amanet;

Consilierea clienților prin realizarea de recomandări individualizate;

Efectuarea plăților și a încasărilor conform procedurilor casei de amanet;

Menținerea bunelor relații cu clienții, soluționarea plângerilor și nemulțumirilor acestora;

Beneficii:

Pachet salarial atractiv;

Tichete de masă;

Asigurare medicală;

Lucrând pe acest post:

Îți vei dezvolta abilitățile de comunicare și negociere cu clienții:

Vei învăța să recunoști bijuteriile din materiale prețioase (aur, argint);

Vei învăța să identifici bancnotele autentice ale valutelor cunoscute;

Îți vei îmbogăți cunoștințele de gestiune și contabilitate primară;